Aktivity v okolí

Liptov je jedným z najkrajších a pre turistov najzaujímavejším regiónom Slovenska. Oblasť Liptova je bohatá na kultúrne pamiatky a je charakteristická svojráznou ľudovou architektúrou a folklórom. Liptov obklopujú najväčšie hory na Slovensku, a preto lokalita nášho domčeka ponúka skutočne veľa možností na trávenie voľného času.

Liptov

Krásnu prechádzku si môžete dopriať v Sliačanskej doline, ktorá je dlhá 4 kilometre. Celou dolinou vedie asfaltová cesta, pozdĺž ktorej tečie rieka. Dolina ponúka príjemné ochladenie v horúcich dňoch a zároveň poskytuje dokonalý oddych pre telo i myseľ.

Pre náročnejších turistov sa v okolí nachádza množstvo turistických trás a chodníkov, ktorými si môžete vyšliapať na krásne pohoria Nízkych Tatier, ako napríklad Salatín, Chabenec a Veľká Chochuľa. Ak budete mať záujem o túto turistiku, veľmi radi Vám poskytneme všetky informácie a poradíme Vám, aby ste z toho mali čo najlepší zážitok.

Sliačske travertíny

Len pár metrov od domčeka sa nachádzajú Sliačske travertíny, ktoré patria k vyhľadávanej turistickej lokalite, aj vďaka množstvu minerálnych prameňov, ktoré podnietili vznik prírodnej travertínovej rezervácie.

V lokalite sa nachádza viacero nikdy nezamŕzajúcich minerálnych prameňov, z ktorých niektoré sú umelo upravené na naberanie vody. Voda z týchto prameňov sa vyznačuje osobitým zápachom a blahodarnými účinkami. Súčasťou rezervácie je aj menší močiar s charakteristickým rastlinstvom a živočíšstvom.

Sliačske travertíny

Vlkolínec

Vlkolínec

Miestnou časťou Ružomberka, a teda len pár kilometrov od domčeka sa nachádza pamiatková rezervácia ľudovej architektúry Vlkolínec. Tu si môžete pozrieť typ dedinského stredovekého sídla s drevenou architektúrou horských a podhorských oblastí, s nenarušenou zástavbou zrubových domov, ktorá je zo severu chránená masívom Sidorovo.

Likavský hrad

Neďaleko Ružomberka, nad obcou Likavka, sa nachádza čiastočne zrekonštruovaný, 700 rokov starý Hrad Likava s expozíciou jeho dejín.
Návštevu hradu je určite vhodné skombinovať aj s turistikou. Bohatú spleť turistických chodníkov ponúkajú nádherné okolité Chočské vrchy.

Likavský hrad

Aquaparky v okolí

Región Liptov ponúka tiež veľa príležitostí pre zábavu a rekreáciu v blízkych aquaparkoch. Tatralandia ponúka množstvo toboganov a bazénov s čírou, termálnou, ale aj slanou morskou vodou. Relaxovať môžete v saunovom svete s veľkým počtom rôznych typov sáun. V Bešeňovej nájdete najdlhší tobogan, termálne bazény a saunový dom, v ktorom si môžete dopriať poriadny oddych a uvoľnenie.

Besenova

Tatralandia